Poznaj swojego terapeutę

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Dzień dobry,

nazywam się Marta Różycka. Jestem psychologiem i psychoterapeutą, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Jestem też absolwentką studiów podyplomowych „Zarządzanie Zasobami Ludzkimi” oraz „Kwalifikacyjnych Studiów Pedagogicznych” na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Aktualnie uczęszczam do Studium Psychoterapii Par w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Przez kilka lat współpracowałam z Instytutem jako wykładowca jednego z przedmiotów.

Posiadam Rekomendację Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej. Jest to uprawnienie uzyskane na podstawie egzaminu zewnętrznego wiążące się z wysokim poziomem kompetencji psychoterapeutycznych praktycznych i teoretycznych, dobrą znajomością diagnozy i podstaw medycznych zawodu psychoterapeuty, umiejętnością dopasowywania prowadzonej psychoterapii do właściwości pacjenta i przestrzeganiem standardów etycznych i zawodowych.

Jako psycholog posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy ze strażakami województwa śląskiego, gdzie pracowałam w charakterze interwenta kryzysowego, trenera szkoleniowego i także psychoterapeuty.

Przez kilkanaście lat współpracowałam ze Stowarzyszeniem PoMoc na Rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom w Katowicach, gdzie zdobyłam bogate doświadczenie w pracy z kobietami doświadczającymi przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Pracowałam także z osobami, które przeżyły handel ludźmi w celach prostytucji. Prowadziłam psychoterapię osób cierpiących na zaburzenia odżywiania (szczególnie bulimia).

Jako trener prowadziłam szkolenia ze strażakami, ratownikami GOPR, pielęgniarkami oraz innymi grupamMarta Różyckai.

Poniżej część szkoleń, które ukończyłam:

  • Integratywna systemowa psychoterapia krótkoterminowa

  • Diagnoza kliniczna DSM IV-TR

  • Hipnoza kliniczna

  • Psychoterapia pacjentów z zaburzeniami jedzenia (anoreksja, bulimia)

  • Praca z ciałem

  • Szkolenia z zaburzeń osobowości oraz zaburzeń nastroju

  • Psychoterapia par

  • Liczne szkolenia z interwencji kryzysowej

  • Udział w konferencjach w charakterze słuchacza i prelegenta w zakresach traumy, interwencji kryzysowej

Gdzie się ze mną spotkasz? Oto mój nowy gabinet, do którego serdecznie Cię zapraszam!